Free Skater

Uczymy od podstaw po zaawansowane tricki freestyle slalomu.
W naszej ofercie znajdziesz zajęcia indywidualne oraz grupowe na rolkach i łyżwach.

Kto założył szkółkę?

Weronika Giża – instruktor jazdy na rolkach z licencją Polskiego Związku Sportów Wrotkarskich (PZSW). Certyfikowany instruktor jazdy na łyżwach. Studiuje wychowanie fizyczne na Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach. Uczestniczka wielu szkoleń i kursów, doświadczenie w prowadzeniu zajęć zdobywała już w wieku 14 lat pomagając w organizacji i prowadzeniu wydarzeń rolkowych/łyżwiarskich. Łączy wiedzę z różnych dyscyplin m.in. jazdy miejskiej, jazdy szybkiej, jazdy figurowej i hokeja, jednak specjalizuje się w treningach freestyle slalomu. Od 2018 roku jest członkiem Night Skating Katowice Team. Aktualnie organizuje i prowadzi wydarzenia w kilku miastach na Śląsku.

Wyróżnia nas podejście do prowadzenia zajęć.

Mamy własny program, który zakłada, że wszystkie elementy składające się na płynność jazdy i poczucie bezpieczeństwa muszą wejść w nawyk. W praktyce oznacza to, że na zajęciach najpierw wprowadzamy nowy element jazdy i uczymy się techniki a następnie wykorzystujemy nowo nabyte umiejętności podczas starannie dobranych do tematu lekcji gier, zabaw i konkurencji drużynowych. Dzięki takiemu rozwiązaniu nie ma miejsca na nudę. Nawet dzieci w wieku 4 lat nie tracą zainteresowania lekcją przez całą godzinę.

Free Skater to szkoła, która łączy pokolenia.

Naszym celem jest pokazanie, że każdy niezależnie od wieku i doświadczenia może nauczyć się jazdy na rolkach i łyżwach. Stawiamy na zajęcia, w których może uczestniczyć cała rodzina, dlatego zajęcia grupowe odbywają się zawsze w kilku grupach w tym samym czasie.

Zapewniamy rolki/łyżwy, kask i ochraniacze.

Nie musisz mieć własnego sprzętu, żeby uczyć się razem z nami. Wystarczy, że powiesz nam co i w jakim rozmiarze jest potrzebne a my to przywieziemy. Doradzimy w zakupie sprzętu oraz jak dbać o kółeczka, łożyska a także jak często ostrzyć łyżwy i gdzie zrobią to profesjonalnie.

Stawiamy na atrakcyjność i niespotykany w innych szkołach sprzęt.

Z doświadczenia wiemy, że im więcej „zabawek” tym większe zainteresowanie lekcją. Podczas zajęć wykorzystujemy grzybki, pachołki, tyczki a także dla uatrakcyjnienia lekcji korzystamy z nietypowego i rzadko spotykanego sprzętu sportowego.

Zobacz relację z naszych zajęć.

Free Skater - o nas